Urządzenia do rywalizacji dla dzieci i dorosłych

Rywalizacja towarzyszy nam od dziecka. Zdrowa rywalizacja pobudza, skłania do poszukiwania rozwiązań, pozwala poczuć smak zarówno zwycięstwa, jak i porażki i akceptować zarówno jedno, jak i drugie. Rywalizować można także przez zabawę – służyć mogą do tego różne urządzenia do rywalizacji.

Urządzenia do rywalizacji to atrakcje na imprezy plenerowe, których celem zapewnienie rozrywki zarówno małym, jak i dużym grupom osób. Mogą z nich korzystać zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli. Urządzenia do rywalizacji są bardzo często wykorzystywane przez małe, średnie i duże firmy podczas imprez integracyjnych dla pracowników, gdzie liczy się teambuilding. Chcesz pobudzić ducha zespołowego? Zaproś pracowników do rywalizacji poprzez grę na gigantycznych piłkarzykach.

Chcesz, by Twoi goście sprawdzili celność i koordynację? Zorganizuj zawody z wykorzystaniem bramki celnościowej. Opcje są różne – dostępne są rozmaite atrakcje na imprezy plenerowe. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twoich pomysłów, jako organizatora. Z chęcią podpowiemy, w jaki sposób możesz przy wykorzystaniu dmuchańców do rywalizacji urozmaicić planowany przez Ciebie event.

Urządzenie do rywalizacji Bungee run | Wynajem dmuchańców | Kraina Zabaw

Bungee run

To urządzenie jest polecane na rozmaite pikniki i imprezy plenerowe, podczas których ważna jest integracja i wspólna zabawa. Jednocześnie w grze na Bungee run biorą udział dwie osoby. Każda z nich ma do dyspozycji jeden tor, na którym zostaje przypięta pasami do rozciągliwych lin.

Wyzwanie polega na tym, by pobiec jak najdalej do przodu i przyczepić rzepiasty woreczek do wewnętrznej krawędzi toru jak najdalej od punktu startowego. Wbrew pozorom zadanie wymaga wiele sprytu i siły. Rozciągliwa lina bowiem wraz z każdym pokonanym przez uczestnika zabawy metrem, napręża się coraz bardziej. Ogranicza ruchy zawodnika i przyciąga go na powrót na linię startu.

Wygrywa ten, kto będzie najszybszy i umieści woreczek jak najdalej, pokonując opór gumowych pasów. A te nie znają litości 😉 Naprężają się, zmuszając zawodnika do przybierania śmiesznych póz. To sprawia, że zabawie na Bungee run zawsze towarzyszą salwy śmiechu i niepohamowanej radości.

Parametry techniczne
długość: 11 m
szerokość: 2 m
wysokość: 2,5 m
pobór mocy: 1 kW

Urządzenie do rywalizacji Bramka celnościowa | Wynajem dmuchańców | Kraina Zabaw

Bramka celnościowa

Ta nadmuchiwana bramka pozwala ćwiczyć celne oko i sprawność. Zabawa polega na oddawaniu piłką strzałów do bramki i celowaniu do znajdujących się w niej otworów. Do każdego otworu są przypisane punkty. Wygrywa ten, kto będzie bardziej precyzyjny, wykaże się większą celnością i zdobędzie największą liczbę punktów.

Bramkę celnościową można wykorzystać ją do ćwiczeń indywidualnych oraz organizować za jej pomocą zawody dla kilku, a nawet kilkunastu zawodników. Zasady turnieju można dowolnie modyfikować, w zależności od liczby chętnych do zabawy. To urządzenie do rywalizacji, urozmaicające festyny i pikniki, szczególnie te oparte na formule zawodów sportowych w różnych dyscyplinach.

Parametry techniczne
długość: 4,5 m
szerokość: 3,5 m
wysokość: 2,5 m
pobór mocy: 1 kW

Urządzenie do rywalizacji Arena sumo | Wynajem dmuchańców | Kraina Zabaw

Arena Sumo (zawody Sumo)

Prawdziwy zawodnik sumo to osoba o potężnych gabarytach i ogromnej sile, którą udowadnia walcząc z przeciwnikiem na macie. Ty także możesz stać się prawdziwym sumitą, nawet jeśli Twoja waga nie dorównuje japońskim zawodnikom. Wystarczy arena Sumo czyli duży, miękki materac łagodzący skutki upadków i specjalne piankowe kostiumy. Dzięki nim przeniesiesz się do świata zawodów rodem z krainy kwitnącej wiśni.

W pojedynku na macie rywalizują ze sobą dwie osoby. Pojedynek na arenie Sumo wygrywa ten, kto pierwszy zepchnie swojego przeciwnika poza matę lub powali go na nią. Ale wcale nie jest to takie łatwe! Z jednej strony kostium sprawia, że nawet niewielka osoba może przeobrazić się w ogromnego, masywnego zapaśnika. Z drugiej strony – ze względu na swoją konstrukcję kostium ogranicza ruchy zawodników, wpływając na ich zwinność i znacząco ich spowalniając. Cała zabawa na arenie Sumo polega więc głównie na siłowaniu się na brzuchy, co z punktu widzenia obserwujących wygląda bardzo zabawnie.

Parametry techniczne
średnica: 3 m

Urządzenie do rywalizacji Gigantyczne piłkarzyki | Wynajem dmuchańców | Kraina Zabaw

Gigantyczne piłkarzyki (mega piłkarzyki)

Pamiętasz grę w piłkarzyki stołowe, przy której w dzieciństwie na pewno spędzałeś długie godziny, próbując wbić piłkę do bramki przeciwnika? Teraz wyobraź sobie gigantyczne, nadmuchiwane boisko, na którym zamiast miniaturowych figurek piłkarzy, znajdują się prawdziwi zawodnicy grający w piłkę nożną. Nad głową słońce, wkoło rozentuzjazmowani kibice, a przed Tobą na boisku dwie rywalizujące drużyny, walczące o piłkarskie trofeum. To Gigantyczne piłkarzyki – futbolowe emocje w wersji MAXI!

Zawodnicy w grze w Mega piłkarzyki, tak jak w piłkarzykach stołowych, przymocowani są pasami do specjalnych rur, które ograniczają ich ruchy wyłącznie do przesuwania się w prawo lub lewo. To sprawia, że każda drużyna musi wyrobić odpowiednią taktykę, by podania były celne a strzały trafiały do bramki. Jeśli bowiem jeden z zawodników chce przesunąć się w lewo, cała formacja musi zrobić to samo.

Liczy się więc dobra komunikacja, duch zespołowy i wola walki. Zawodnicy (z wyjątkiem bramkarza) mogą używać tylko nóg. Ruchy bramkarza ogranicza specjalna lina bungee, którą jest przywiązany do bramki. Dzięki temu jest zabawa jest jeszcze większym wyzwaniem. Tak jak w prawdziwym, światowym futbolu, w grze Gigantyczne piłkarzyki wygrywa ten zespół, który w czasie meczu strzeli więcej goli.

Na boisku Gigantyczne piłkarzyki można rozgrywać pojedyncze mecze, a także organizować całe serie rozgrywek, prowadzących aż do finału. Turnieje na tym urządzeniu do rywalizacji są doskonałym uzupełnieniem wszelkich plenerowych pikników firmowych oraz imprez rodzinnych. Pozwalają na budowanie relacji, lepszą integrację, uczą skutecznej komunikacji zespołowej i współpracy. Zabawie towarzyszy wiele emocji i adrenaliny, a dodatkowo to świetna forma aktywności na świeżym powietrzu, sprzyjająca budowaniu kondycji fizycznej.

Parametry techniczne
długość: 12 m
szerokość: 6 m
wysokość: 2 m
pobór mocy: 1,5 kW

Urządzenie do rywalizacji Nadmuchiwana ścianka wspinaczkowa | Wynajem dmuchańców | Kraina Zabaw

Nadmuchiwana ścianka wspinaczkowa

Doskonałą okazją do przełamywania swoich słabości i lęku wysokości może być zabawa na kolorowej, nadmuchiwanej ściance wspinaczkowej. To rodzaj urządzenia do rywalizacji, na którym mogą bawić się zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Wspinanie ułatwiają nadmuchiwane „poduszeczki”, za które można się chwycić i na których można oprzeć stopę. Można na niej ćwiczyć swoje umiejętności, wspinając się rekreacyjnie. Można także zorganizować na niej zawody, które polegać będą na jak najszybszym wdrapaniu się zawodników na szczyt. Satysfakcja ze zdobycia szczytu jest gwarantowana 🙂 Nie jest ważne, czy wdrapanie się po nadmuchiwanej ściance wspinaczkowej do góry potrwa zaledwie chwilę, czy też kilka długich minut. Liczy się przełamanie własnych barier i umacnianie wiary we własne siły.

Parametry techniczne
długość: 5 m
szerokość: 4 m
wysokość: 6 m
pobór mocy: 1 kW

Urządzenie do rywalizacji Nadmuchiwany byk rodeo | Wynajem dmuchańców | Kraina Zabaw

Nadmuchiwany Byk Rodeo

Jeśli chcesz zagwarantować gościom na swoim evencie atrakcje rodem z dzikiego zachodu, to nadmuchiwany Byk Rodeo dostarczy sporą dawkę westernowych wrażeń. Pozwoli poczuć się jak kowboj ujeżdżający prawdziwego, nieujarzmionego, dzikiego byka.

Nadmuchiwany Byk Rodeo to alternatywa do mechanicznego byka rodeo. Zabawa rozgrywa się nad nadmuchiwanym ringiem. Śmiałek siada na na byku, do którego są przymocowane liny. Po bokach atrakcji stoją osoby, które poprzez ciągnięcie za liny próbują zrzucić ujeżdżającą byka osobę. Wygrywa ten zawodnik, który najdłużej utrzyma się na byku.

Jazda na byku rodeo wymaga zręczności, dobrej koordynacji ruchowej i świetnego zmysłu równowagi. Towarzyszą jej salwy śmiechu i głośny aplauz dla tych, którym uda się utrzymać jak najdłużej.

Parametry techniczne
średnica: 5 m
pobór mocy: 1 kW

Kule zderzaki | Wynajem dmuchańców | Kraina Zabaw

Kule zderzaki

Zabawa przy wykorzystaniu kul zderzaków to doskonały pomysł na urozmaicenie pikniku czy imprezy integracyjnej. Kule zderzaki różnią się nieco od kul do zorbingu. Najważniejszą różnicą jest to, że uczestnik zabawy nie wchodzi cały do napompowanej kuli, lecz zakłada ją na siebie w taki sposób, że wystają mu nogi. Wewnątrz znajdują się specjalne uchwyty. To daje mu możliwość kontrolowania swoich ruchów i samodzielnego się poruszania. Można zderzać się z innymi uczestnikami zabawy, wykonywać różne akrobacje i przewroty, odbijać się od ścian i innych przeszkód. Kule zderzaki można także wykorzystać do organizacji różnych zawodów opartych na rywalizacji, np. zorganizować turniej polegający na tym, kto szybciej przewróci swojego przeciwnika.

Parametry techniczne
pobór mocy: 0,5 kW